Haberler

Ramazan'da Umut Var

Ramazan'da Umut Var

4 yıldır Türkiye ve dünyanın farklı coğrafyalarında Ramazan çalışmaları yürüten Umut Ol İnsani Yardım Derneği, bu yıl da “Ramazan’da Umut Var” sloganıyla Türkiye dâhil 5 ülkede yardım faaliyetlerinde bulunacak.

Umut Ol İnsani Yardım Derneği; bağışçıların zekât, sadaka, fitre ve bağışlarını; savaş, işgal ve doğal afet bölgelerindeki yaklaşık 150 bin ihtiyaç sahibine ulaştırmayı hedefliyor.
 
“Ramazan’da Umut Var” sloganı ile çalışmalarını gerçekleştirecek olan Umut Ol İnsani Yardım Derneği ekipleri, ulaştıkları bölgelerde ihtiyaç sahiplerine, mültecilere ve yetim ailelerine, Ramazan yardımları götürecek.

Her yıl olduğu gibi bu yıl da Türkiye’de ve dünyada ihtiyaç sahibi ailelere, yetimlere ve mazlumlara zekat, sadaka, fitre desteği verecek olan Umut Ol İnsani Yardım Derneği; Suriye ve Afganistan’da iftar sofraları kuracak. Kurulacak iftar sofraları ile binlerce insanın yüzü gülecek.

Umut Ol İnsani Yardım Derneği'nin tüm bu yardımlarından Türkiye’de ve dünyada toplamda yaklaşık 150 bin kişinin istifade etmesi hedefleniyor.

Sizler de Zekat, Fitre, Sadaka, İftarlık ve Kumanya bağışlarınızla mazlum ve muhtaç bir kardeşinizin sofrasında misafir olabilir, Ramazan’ın bir umut ışığı olduğu coğrafyalara bağışlarınızı ulaştırabilirsiniz.

Afganistan'da bir aile için iftar bedeli 100 TL
Afrika'da bir kişi için iftar bedeli 40 TL
Suriye'de bir kişi için iftar bedeli 40 TL
Kumanya Bedeli 350 TL
Afganistan'da Ramazan Kumanyası 40 $

bağışlarınızla siz de Umut Ol İnsani Yardım Derneğine destek olabilirsiniz.