Haberler

Umut Ol Derneği Afrika'da Kur'an-ı Kerim dağıttı

Umut Ol Derneği Afrika'da Kur'an-ı Kerim dağıttı

Kurulduğu günden bu yana Afrika'da mağdur ve mazlumlara ulaşabilmek için çeşitli projeler yürüten Umut Ol Derneği, Uganda'da Arapça aslı ve mealini içeren binlerce Kur'an-ı Kerim mushafını Müslümanlara dağıttı.

Kurban çalışmalarını Suriye, Afrika ve Arakan'da tamamlayan Umut Ol Derneği, Afrika'da insani yardım çalışmalarını sürdürüyor. Afrika'da Müslüman nüfusun yoğun olarak yaşadığı Uganda'da binlerce Müslümanın Kur'an-ı Kerim mushafına erişemediğini öğrenen Umut Ol Derneği ekipleri geçtiğimiz ay hayırseverler tarafından bağışlanan Kur'an-ı Kerim mushaflarını Ugandalı Müslümanlara ulaştırdı. 

Uganda'nın başkenti Kampala'ya on saatlik mesafede bulunan köylere ulaşan Umut Ol Derneği ekipleri, binlerce Kur'an-ı Kerim'i yerel partnerleri tarafından belirlenen ihtiyaç sahiplerine ulaştırdı. Uganda, Afrika'da Müslümanların yoğun olarak yaşadığı ve hafızlık çalışmalarının oldukça güçlü olduğu bir ülke. Hristiyan nüfus ve Müslüman nüfusun birlikte yaşadığı Uganda, aynı zamanda Batılı misyoner teşkilatlarının etkili olduğu ülkelerden birisi. 

Uganda'da su kuyusu, gıda dağıtımları, ihtiyaç sahiplerine doğrudan ulaşan ve ihtiyacın türüne göre değişen yardımlar ile sosyal çalışmaları devam ettiren Umut Ol Derneği bölgedeki çalışmalarına katkılarınızı bekliyor. Bağış yapabilir, gönüllü olabilir veya bizimle iletişime geçerek çalışmalarımızın bir parçası olabilirsiniz.

Unutmayın, Ugandalı mazlumlara ulaşıp onlara umut olmak artık çok kolay!